Навивачите бараат Милан да го продаде Бонучи


3 копии

Над 65 проценти од гласачите во анкетата на „Калчомеркато“ се изјасниле навивачите на Милан да го продадат Леонардо Бонучи. По ова прашање околу 34 проценти бараат тој да остане на „Сан Сиро“. Одбранбениот фудбалер во Милан дојде од Јувентус минатото лето за 40 милиони евра, а набргу потоа стана и капитен на „росо-нерите“. Сепак, Бонучи не ги прикажува очекуваните игри и затоа се појавија шпекулации з анегова продажба. Во последните недели се говори дека Бонучи може да биде продаден уште во зимскиот преоден рок. Интерес за неговите услуги покажуваат Манчестер Сити, Челзи и ПСЖ.
| | веќе видена | слични

Навивачите на Милан му дадоа огромна поддршка на раководството на клубот да ја прекине соработката со дефанзивецот Леонардо Бонучи. Во анкетата организирана на еден портал во Италија, дури 65 проценти од навивачите го дале својот глас италијанскиот репрезентативец да го напушти Сан Сиро. Бонучи во Милан пред почетокот на сезоната дојде од Јувентус, но во досегашниот тек од шампионатот игра далеку под очекувањата и тоа е причина за огромното разочарување кај навивачите. Во моментов за Бонучи заинтересирани се Барселона, Манчестер Сити, Челзи и Пари Сен Жермен и може лесно да се случи тој уште во јануарскиот преоден рок да ја смени средината.
| | веќе видена | слични

Кога Леонардо Бонучи дојде во Милан, навивачите на „росонерите“ се радуваа бидејќи успеаа да го доведат еден од најдобрите дефанзивци, а во исто време да го ослабат и одбранбениот ред на Јувентус. Бонучи ја доби и капитенската лента и стана предводник на екипата. Сепак, само неколку месеци по доаѓањето на Бонучи на „Сан Сиро“, стана јасно дека во клубот ништо не се менува. Милан игра слабо, тимот е далеку не само од трката за титулата, туку и од позициите кои водат излез во Европа. Славјето за доведувањето на Бонучи од летниот преоден рок, сега изгледа само како трошење на 40 милиони евра за џабе. За Бонучи уште сега интерес покажуваат екипите на Манчестер Сити, Челзи и Пари Сен Жермен, што значи дека италијанскиот дефанзивец е сигурен, дури и ако си оди од Милано. Во направена анкета, две третини од навивачите на Милан сакаат Бонучи да биде продаден.
| | веќе видена | слични

По ова прашање околу 34 проценти бараат тој да остане на „Сан Сиро“. Одбранбениот фудбалер во Милан дојде од Јувентус минатото лето за 40 милиони евра, а набргу потоа стана и капитен на „росо-нерите“. Сепак, Бонучи не ги прикажува очекуваните игри и затоа се појавија шпекулации з анегова продажба. Во последните недели се говори дека Бонучи може да биде продаден уште во зимскиот преоден рок. Интерес за неговите услуги покажуваат Манчестер Сити, Челзи и ПСЖ./MИА
| | веќе видена | слични

Од кандидат за титулата, Интер полека во опасност го доведува и своето учество во Лигата на шампионите идната сезона. Вечерва “нераѕурите” одиграа без голови против Лацио на домашен терен и тоа беше четврти натпревар без победа на миланскиот тим. Претходно ремизираше со Јувентус, а загуби од Удинезе и Сасуоло. Во тие етири натпревари “нераѕурите” постигнаа само еден гол. Во меѓувреме испадна и од Купот на Италија и тоа од градскиот ривал Милан Да биде иронијата поголема, Лацио ја испушти победата во дербито бидејќи имаше повеќе шанси за гол. Најголемата ја имаше Фелипе Андерсон во 74. минута.
| | веќе видена | слични

Интер ја продолжи низата без победа во Серија А на четири натпревари, откако со Лацио одиграа реми без голови на „Сан Сиро“. „Нераѕурите“ од фантастичен старт на сезоната без пораз, имаа низа од три порази, вклучувајќи го дуелот од Копа Италија од Милан. Од друга страна „Аквиле“ имаа само 9 победи во претходните 74 натпревари во Серија А на гости кај Интер, и последен пат триумфираа во декември 2015 година. Сергеј Милинковиќ-Савиќ имаше топовски удар на почетокот на натпреварот, за да го „загрее“ Самир Хандановиќ, додека Интер беа блиску до водство кога Борха Валеро го најде Иван Перишиќ, но повторно голманот, овојпат Томас Стракоша беше во главна улога. Корнерот на Интер во финишот на полувремето, Борха Валеро го упати во стативата за малку постигнувајќи си ефективен автогол. Интер остануваат на третото место со 41 поени, седум помалку од лидерот Наполи, додека Лацио се петти со 37 поени, но со натпревар помалку.
| | веќе видена | слични

По нерешените 1:1 на Милан на гостувањето против Фиорентина, тренерот Џенаро Гатузо го искоментира настапот на капитенот Леонардо Бонучи. – Бонучи треба да игра подобро, иако е клучен играч во соблекувалната. Но, целиот тим треба да работи на враќање на самодовербата, не само тој. Тимот почнува да не се предава. Тоа е убаво да се види, дека растеме како тим – вели Гатузо. Милан се наоѓа на 11. место во Серија А и нема победа на последните три натпревари.
| | веќе видена | слични

Екипата на Милан продолжува да се мачи во италијанската Серија А. „Росонерите“ никако да врзат две победи, па денеска во рамките на 19.коло на гости против Фиорентина одиграа 1-1. Фиорентина поведе со голот на Џовани Симеоне во 71.минута, но радоста на домашните траеше кратко, бидејќи само три минути подоцна (74) Хакан Чалханоглу го израмни резултатот. Сепак избраниците на Гатузо немаа сили да направат комплетен резултатски пресврт, па на крајот мораа да се задоволат со само еден освоен бод.
| | веќе видена | слични

Милан и денеска не победи во натпреварот од редовното коло во Серија А, на гостувањето кај Фиорентина, каде одиграа само 1:1. Првиот дел мрежите мируваа, а возбудувањата дојдоа во 71. минута, за само три минути подоцна Чалханоглу да изедначи на 1:1, и да го спаси Милан од уште еден фудбалски резил. На оваа екипа никако да и тргне по доаѓањето на Гатузо, кој по натпреварот истакна дека е половично задоволен од прикажаното. „ Не сакавме никако да загубиме, но малку шанси креиравме во првиот дел. Во вториот дел реагиравме добро по примениот гол. Можеби можевме дури и да победиме. Убаво беше да се види дека тимот не се откажува “. „ Бонучи е играч кој може уште да понуди кога е на теренот, тој е клучен играч и во соблекувалните. Од првиот дел не сум за доволен, но среќен сум од реакцијата на тимот во вториот дел, откако примивме гол. Денеска покажавме страст на терен “, истакна Гатузо.
| | веќе видена | слични

Милан се враќа со бод од гостувањето во Фиренца, Хакан Чалханоглу донесе 1-1 откако Фиорентина поведе со голот на Џовани Симеоне„Росонерите“ за прв пат останаа непоразени откако први примија гол. Оваа сезона, на сите натпревари на кои противникот прв ја тресеше мрежата, Милан на крајот го губеше натпреварот.Оваа лоша серија е прекината попладнево, избраниците на Џенаро Гатузо освоија бод на гостувањето во Фиренца откако домаќините дојдоа во водство преку Џовани Симеоне.Во 71. минута од средбата, Бриги нафрли од левата страна а Аргентинецот одлично скокна на пет метри и го матираше Џиџо Донарума за 1-0.Сепак, гостите брзо се опоравија од негативата. Во 74 минута Хакан Чалханоглу се најде на право место, прв стигна до одбиената топка по шутот на Сусо и изедначи на 1-1.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите бараат Милан да го продаде Бонучи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: