Навики кои и штетат на кожата

За да се има убава кожа треба многу труд и внимани еве во што најчесто ние женските грешиме а притоа и штетиме на нашата кожа. Не користите УВ заштита редовно – под редовно се подразбира користење на крема со УВ заштита секогаш кога ќе ја изложувате кожата на сонце. Алкохол – е под ова не се подразбира тотално откажување на алкохолот, само треба да знаете дека секојдневно конзумирање и те како и штети на кожата. Го занемарувате пределот на вратот – овој дел ќе го открие токму она што сакате да го сокриете, посветете внимание на овој дел ако не сакате она што на лицето го прикривате овој дел да го издаде. Претерувате со чистење на лицето – и во ова не треба да се претерува, доволно е да го чистите лицето два пати на ден ако претерате ќе се засили лачењето на природните кожни масла. Претерувате со препарати – уште еден доказ дека се што е претерано не е добро е и прекумерното користење на препарати за нега на кожата. ако ставате премногу различни производи за нега активните состојки кои ги содржат сами ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да јас се чувствувам безбедна. Се уште одам на работа пешки, талкам по скопските улици и се чувствувам безбедна. Мислам дека ако сте биле долги години дел од ...
сите 213 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 262 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навики кои и штетат на кожата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: