Наумовски бара Шеќеринска да зборува убаво за владата

Вицепремиерот за европски прашања вчера со лични дисквалификации и навреди ја нападна претседателката на Националниот совет за евроинтеграции Радмила Шеќеринска зашто ја критикува политиката на владата, наместо да ја фали. Нормалниот тек на вчерашната седница на Националниот совет за евроинтеграции беше нарушена откако вицепремиерот Васко Наумовски вербално со дисквалификации ја нападна претседателката на ова собраниско тело Радмила Шеќеринска, затоа што во нејзиното излагање не зборувала убаво за владината Национална програма за усвојување на европското право за 2011 година. Оваа програма беше вчера на дневен ред на седницата на Националниот совет, за да се разгледа и со забелешките да се врати назад во владата на нејзино евентуално ревидирање. Пред присутните пратеници, членови на ова тело, претставници на бизнис и академската заедница, синдикатите, но и амбасадорите на Унгарија и Полска во земјава, Наумовски видно изнервиран што претседателката на Националниот совет ги наведе недостатоците во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 113 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 120 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 202 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумовски бара Шеќеринска да зборува убаво за владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: