Наумовски бара Шеќеринска да зборува убаво за владата

Вицепремиерот за европски прашања вчера со лични дисквалификации и навреди ја нападна претседателката на Националниот совет за евроинтеграции Радмила Шеќеринска зашто ја критикува политиката на владата, наместо да ја фали. Нормалниот тек на вчерашната седница на Националниот совет за евроинтеграции беше нарушена откако вицепремиерот Васко Наумовски вербално со дисквалификации ја нападна претседателката на ова собраниско тело Радмила Шеќеринска, затоа што во нејзиното излагање не зборувала убаво за владината Национална програма за усвојување на европското право за 2011 година. Оваа програма беше вчера на дневен ред на седницата на Националниот совет, за да се разгледа и со забелешките да се врати назад во владата на нејзино евентуално ревидирање. Пред присутните пратеници, членови на ова тело, претставници на бизнис и академската заедница, синдикатите, но и амбасадорите на Унгарија и Полска во земјава, Наумовски видно изнервиран што претседателката на Националниот совет ги наведе недостатоците во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумовски бара Шеќеринска да зборува убаво за владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: