Научник направил летачки костум за да може да лета како суперхерој (видео)


Овој пронаоѓач година дна работел на “Daedalus Flight Suit” костумот кој има мали авионски мотори на рацете, нозете и грбот. Наместо мини реактори кои Тони ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научник направил летачки костум за да може да лета како суперхерој (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: