Научниците го вратија времето назад

2 копии
2 копии

Руски научници заедно со своите колеги од САД и од Швајцарија го принудија квантниот компјутер да се врати за дел од секундата наназад и со тоа да го „прекрши“ ...
| | веќе видена | слични

Научниците успеале да го променат правецот на времето со помош на квантен компјутер. Епохалното откритие се чини дека е контрадикторно на основните закони на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 245 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 179 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 222 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците го вратија времето назад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: