Францускиот амбасадор во посета на економскиот факултет


2 копии

Викендов беше пуштен во употреба новоизградениот простор на Факултетот за информатички и комуникациски технологии, со што и официјално ФИКТ почна да ...
| | веќе видена | слични

На 17 мај 2019 година, во Охрид, Македонија, ректорот на државниот Универзитет „Фан Стилиан Ноли“ во Корча, проф. д-р. Али Јашари и ректорот на Универзитетот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетот „Св.Климент Охридски“ од Битола и Универзитетот од Корча – Република Албанија ќе соработуваат во насока на поддршка на претприемништвото, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 328 | | | веќе видена

Полициски нуркачи во контаминираните води околу новозеланскиот вулкански Бел остров, каде нема речиси никаква видливост, денеска се обидуваат да ги пронајдат ...
сите 136 | | | веќе видена

По внатрепартиски консултации како и разговори со помалите партии ќе се одлучува за активностите на ДУИ, односно за поднесувањето на пет-шест илјадите ...
сите 137 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Францускиот амбасадор во посета на економскиот факултет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: