3. знаци дека имате вистинска љубов

2 копии

Сигнали дека вашата врска вреди да биде спасена: Сè уште имате пеперутки еден за друг во стомакот.Секоја врска минува низ подеми и падови и апсолутно совршена ...
| | веќе видена | слични

Многу работи кои ги правиме во животот зборуваат многу нешта за нашата личност и односот кон другите. Од прегратка на двајца луѓе, може да се видат многу нешта ...
| | веќе видена | слични

 Мудроста на живеење во другите земји може да биде инспирација и за вас. Верувањата и животните филозофии ги има во секоја култура и на вас е да одберете што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 67 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Адвокатот на притворениот ексминистер за транспорт Миле Јанакиески ја оспори во негово име службената белешка од УБК, со која се тврди дека ќе бега и тој како ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

3. знаци дека имате вистинска љубов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: