Судир на патнички воз и товарна локомотива во Србија, 15 повредени


2 копии

Како дел од натпреварување „Лоу кост рејс“ во рамките на кое двочлени тимови со ограничен буџет патуваат по Европа, две жени добиле задача да возат нешто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Махараџас Експрес“ го нуди најлуксузното возење со воз во Индија кој се движи по рутата наречена „Наследството на Индија“. Осумдневната патувачка авантура со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 163 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судир на патнички воз и товарна локомотива во Србија, 15 повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: