НаТочак: Вело-патеката на „Климент Охридски“ со стимул на МВР e пренаменeта во „паркинг на 5 минути“

Булеварот „Климент Охридски“, официјално велосипедска лента, неофицијално, со стимул од Министерство за внатрешни работи со политика на неказнување, ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје ова е фотографија од влезот/излезот од рекреативната патека на Вардар кон/од Плоштадот Македонија, поточно кај МЕПСО. Блокиран е од возила, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НаТочак: Вело-патеката на „Климент Охридски“ со стимул на МВР e пренаменeта во „паркинг на 5 минути“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: