Заев за АНА МПА: Референдумот ќе биде успешен


16 копии
2 копии

Над 75% од граѓаните на Македонија ќе излезат на референдум и ќе гласаат, вели премиерот Заев во интервју за Би Би Си.Заев најави дека по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, по завршувањето на НАТО самитот во Брисел, ќе побара поддршка од Христијан Мицскоски и останатите лидери на политичките партии во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот, Зоран Заев, рече дека не стравува за својата иднина, за својата безбедност, ниту пак за неговата политичка кариера, во интервјуто за политичката ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Ова е историски момент за Македонија и ние мора да решиме каква иднина сакаме, вели премиерот Заев во интервју за ББС . Според Заев над 70% од граѓаните ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот премиер е убеден дека референдумот со кој ќе се бара трајна промена на името на Македонија и исполнување на сите детали од договорот со Грција ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев во интервју за Би-Би-Си прашува „кому му е гајле како ќе биде новото име на државата“. Дали ќе се викаме Северна или Јужна Македонија, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за АНА МПА: Референдумот ќе биде успешен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: