НАТО: Турција е предупредена за последиците од купувањето руски С-400


НАТО денеска ја предупреди Турција на „потенцијалните последици“ од купувањето на рускиот протививздушен ракетен систем за одбрана С-400, откако во оваа земја ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама е во ненајавена посета на Турција, каде, како што објави на Инстаграм, се сретнал со турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сергеј Чизмов, директор на руската државна корпорација „Ростец“, денеска изјави дека Русија е подготвена на Турција да и продаде борбени авиони Су-35. На прес ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на руската државна корпорација „Ростек“, Сергеј Чизмов, изјави дека Русија е подготвена на Турција да и продаде борбени авиони „Су-35“.Чизмов на ...
| | веќе видена | слични

Да се зборува за турска набавка на руските борбени авиони од типот „Си-35“, сѐ уште е прерано, а оцена за овој предлог ќе направи претседателот Реџеп Тајип ...
| | веќе видена | слични

САД го прекинаа учеството на Турција во заедничката програма за борбени авиониФ-35. Ова дојде како одговор на купубањето на рускиот одбранбен систем С-400 од ...
| | веќе видена | слични

Турција ќе продолжи да игра важна улога за гарантирање на противракетната и противвоздушната одбрана на алијансата, и покрај набавката на руските ракетни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сергеј Чемезов, шеф на државната корпорација „Ростек“, изјави дека Москва може да постигне договор со Анкара за испорака на воените авиони Су-35, пренесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 139 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 214 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 154 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО: Турција е предупредена за последиците од купувањето руски С-400

Од:
До кого (е-маил):
Порака: