Лихвари ја бркаат Наташа Беквалац

3 копии

Како што дознава Ало, првата сериозна караница меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ се случила кога се дознало дека тој долгува сриозна сума пари. Како што се дознава, ИТ експертот Лука должи 50.000 евра на луѓе кои повеќе не сакале да ги чекаат парите, па секојдневно го притискале. Бидејќи тој не ги враќал парите, повиците почнале да пристигнуваат и на адресата на Наташа. -На големо се зборуваше и пишуваше за тоа, сега само екслираше. Тој должи големи пари на некои луѓе. Наташа почнала да добива повици од сите страни со кои и барале од неа да ги врати парите кои ги должи нејзиниот сопруг. Кога тоа го слушнала таа била шокираа. Не верувала што ја снашло, бидејќи на неа тоа и се нема случено досега- открива изврот и додава дека тогаш дошло до првата расправија меѓу сопружниците. Наташа сакала да разговара со Лука за се, меѓутоа тој одбивал да зборува за тоа и малку пред Велигден, се скарале. Лука го напуштил станот и отишол кај родителите на неколку дена, по што Наташа и тој ги ...
| | веќе видена | слични

По стресот што го преживеала по претепувањето од сопругот, Наташа Беквалац минува низ нова агонија. Курир.рс дознава дека на пејачката ѝ се закануваат луѓе на кои ИТ-експертот им должи пари. Лука раководел со изградбата на салашот на Наташа во Ченеј во близина на Нови Сад, каде што требало да се преселат откако ќе се роди бебето. -Наташа не е при себе. Од ден на ден дознава нови проблеми во кои ја заглавил сопругот. Секојдневно ѝ се јавуваат луѓе кои ѝ бараат пари за завршување на работите на изградбата на салашот. Таа не знае за што се работи бидејќи таа работа му ја препушти на Лука, кому безрезервно му веруваше. Таа не се занимаваше со мајстори, зашто тогаш беше бремена, вели информиран извор за весникот. Беквалац дури пред некој ден дознала дека Лазукиќ стои зад кражбата на имотот. Иако имало вработено чувар, крадци успале да упаднат и да го однесат сиот алат од имотот во изградба. -Не украле ништо вредно, зашто куќата не е довршена и тогаш немало ништо. Успеале само алатот на мајсторите да го однесат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката константно добива вознемирувачки повици од луѓе на кои Лазукиќ им должи пари. Наташа Беквалац, откако пред девет дена беше брутално претепана, пејачката доживеа нова агонија. Имено, пејачката константно добива вознемирувачки повици од луѓе на кого Лука им должи пари. Како шро пишуваат српските медиуми, Наташа во кого имала неограничена доверба, стоел зад грабежот на нејзината фарма, каков страв таа доживува од луѓе кои го загрозуваат секој ден и како иделичниот живот и се претвори во пекол ќе биде откриено наскоро во на Курир.рс.
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац ќе има и четврт брак. Таа и после скандалот со третиот сопруг Лука Лазукиќ нема да изгуби верба во оваа институција, па повторно ќе се омажи. Ова го тврди Ружица Краљ Матиќ, астронумеролог, која на пејачката и направила натална карта. Таа открива дека пејачката на суд ќе го добие сопругот со Лука и ќе докаже дека над неа е извршено семејно насилство, за кое го обвинува и поради што се разведува од него после само седум месеци брак. -Кога сите зборуваа дека бракот на Наташа и Лука вечно ќе трае, јас единствена тврдев дека од тоа нема ништо. Зборував дека таа мора да добие уште едно дете, бидејќи тоа е кармичка врска која може да трае само на одредено време, во период од една до три години. Тоа е само отплаќање на некои нивни долгови бидејќи двајцата се силни личности – вели на почетокот Ружица и продолжува: -Тие двајца воопшто не смееја да се венчаат, бидејќи од моментот кога го направија тоа, нивниот однос почна да се распаѓа. Нејзиниот хороскоп покажува дека кога и да потпише документ за ...
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац е убедена дека нејзиниот сè уште законски маж Лука Лазукиќ е виновен за наводниот грабеж што се случил на нејзинатa фарма во Ченеј. Во октомври 2017 година на фармата упаднале крадци кои, како што тогаш пренеле медиумите, го украле само алатот затоа што немало ништо друго вредно. Беквалац на своите блиски тогаш им соопштила дека грабежот бил исцениран од страна на Лука. Пејачката смета дека работниците си го зеле својот алат и го напуштиле имотот зашто не биле исплатени за завршената работа. Наташа подоцна соопштила дека примила вознемирувачки пораки поради тоа што нејзиниот сопруг Лука наводно им останал должен. Овие информации биле потврдени подоцна и од страна на нејзиниот пиар-тим. „Наташа во моментов минува низ тежок период во животот. Освен што претрпела физичко насилство, таа секој ден се соочува со големи финансиски долгови. Прима вознемирувачки повици од луѓе кои работеле на изградба на фармата во Ченеј, а Лука Лазукиќ не ги исплатил. Наташа дознала дека нејзиниот поранешен сопруг ја ...
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац наводно завршила во болница во шестиот месец во бременоста поради стресот кој, каков тврдат нејзините пријатели го доживеала по караницата со сопругот Лука Лазукиќ. Пејачката тогаш, според зборовите на добро упатен извор, добила крварење, и итно со сестра си барала лекарска помош. -Наташа ми кажа дека сопругот психички ја малтретирал. Проблемите во нејзиниот однос со Лука почнале по венчавката на Ибица, Лазукиќ често ја понижувал во друштвото и ја навредувал. Таа во втората бременост имаше променливо расположение и се ставала на срце-зборува блиска пријателка на Наташа и додава дека пеколот во нивниот брак почнал лани во ноември. -Во шестиот месец од бременоста, по жестоки каранци, Наташа е примена во една гинеколошка ординација во Нови Сад поради силно крварење кое настанало по доживеан стрес. Нејзината сестра вели дека малку фалело да дојде до спонтан абортус и таа поради тоа многу се исплашила. Гинеколог ја советувал да мирува, поради што морала да прекине со настапи. Почитувајчи ги ...
| | веќе видена | слични

Откако преживеа семејно несилство пред девет дена и поднесе кривична пријава против супругот Лука Лазукиќ, пејачката Наташа Беквалац никако да си дојде на себе. овојпат ноќна мора се постојаните вознемирувачки повици од луѓе на кои Лука им должи пари. Како дознала дека Лазукиќ, во кого имала безрезервна доверба, стои зад грабежот на нејзиниот салаш, што всушност се случило во Ченеј, какви стравови доживува од лихвари на кои Лука им должи пари и на кој начин Лука и понатаму врши психичко насилство врз неа и како идиличниот живот во третиот брак се претвори во пекол открива утрешното печатено издание на српски Курир.
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавноста беше шокирана од веста дека Наташа Беквалац пред околу една недела ја претепал сопругот Лука Лазукиќ, а семејството Беквалац во овие моменти се држи заедно. Откако најмладата сестра Кристина раскажа се’ за немилиот настан, сега и Постарата сестра на Наташа, Драгана решила да се огласи. Таа и пружи поддршка на сестра си, а на Инстаграм објасни колку е огорчена поради насилтвото. – Болката е моментална, а срамот е траен…А семејството, семејството е се, порачала Драгана. Инаку, Драгана е постара од Наташа 8 години, а пејачката е постара од најмалата сестра Беквалац, Кристина, пет години.
| | веќе видена | слични

Сестрата на Наташа Беквалац, Драгана и Кристина, се огласија на нивните профили на Инстаграм со речиси идентична порака, во која истакнаа колку семејството им е важно во животот. Инцидентот кој се случил во ноќта меѓу 13 и 14 април, во кој, како што тврдат нејзините најблиски, Наташа претрпела семејно насилство од страна на својот сопруг Лука Лазукиќ, беше шок за голем број на нејзините фанови, а сестрите Беквалац се со Наташа од првиот ден. Нивните објави на Инстаграм привлекле големо внимание, а носат иста порака, семејството е најважно. „Болката е моментална, срамотата е трајна… А семејството… Семејството е се!“, пишува во објавата на постарата сестра на Наташа, Драгана, додека помладата Кристина на сликата на која пишува „Семејство“, само додала коментар – е се!“.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Наташа Беквалац, која деновиве е во центарот на внимание кај јавноста, по насилството кое го претрпела од страна на нејзиниот сопруг Лука Лаузиќ, имала и во претходниот брак со Данило Икодиновиќ насилни кавги и пресметки, пренесуваат медиумите. Ова го вели извор близок до семејството, кој дополнил дека токму причината и за претходниот развод со Данило биле физичките пресметки. – Таа во многу наврати фрлаше по Данило со пепелници, фен за коса. Набрзо потоа решија да се разделат“, вели изворот. Кавгата меѓу Наташа и Данило како што пренесуваат медиумите, наводно настанувала поради патувањата на пејачката со нејзините сестри. Не можеле да се согласат и околу тоа Данило да се појавувал на нејзините настапи. Ракометарот бил повлечен ѝ не сакал премногу да се експонира во јавноста.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лихвари ја бркаат Наташа Беквалац

Од:
До кого (е-маил):
Порака: