Ние не сме Грци, Османци, ни Срби, чеда сме на Аспарухааа, гордост најблгарска…


Знаевме дека Бугарите баш и не патат од многу срам кога „позајмуваат“ од своите западни соседи, ама мислевме дека и покрај тоа што сакаат меѓу нас да нема ...
| | веќе видена | слични

Познатата историчарка Наташа Котлар по повод последните обиди на бугарските политичари да си го присвојат Илинденското востание, заради што и нашиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 60 | | | веќе видена

Изјавите на претставниците на власта дека цензусот и не бил така битен за конечниот резултат на претстојниот референдум значат дека политичката борба ќе ...
сите 301 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 53 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ние не сме Грци, Османци, ни Срби, чеда сме на Аспарухааа, гордост најблгарска…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: