Наташа Габер Дамјановска со најмногу гласови за судија во Стразбур

Комитетот за избор на судии во Европскиот суд за човекови права кој вршеше интервјуа со кандидатите, му предлага на Парламентарното собрание на Советот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По интервјуата спроведени со кандидатите од Македонија за судија во Европскиот суд за човекови права, Одборот при избор за судија, по состаноците одржани на 29 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека околу 180 илјади граѓани се регистрирани во системот „Мој Термин“ со возраст над 70 години и хронични ...
сите 489 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 217 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 546 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков, кој никој не знае каде е и против кого се водат неколку дела, пред две години во судот убедуваше да не добие притвор за „Империја“ ...
сите 106 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 188 | | | веќе видена

Циркусот кој што го приреди власта на Заев во содејство со правосудните органи под негова контрола, покажа уште еднаш дека во Македонија не владее правна ...
сите 64 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наташа Габер Дамјановска со најмногу гласови за судија во Стразбур

Од:
До кого (е-маил):
Порака: