Сопругот ја тужи Наташа Беквалац – ова е неговото обвинение


2 копии

Откако Беквалац реши да му го земе старателството над ќерката, Лука Лазиќ покрена кривична пријава против пејачката. Тој вели дека тој бил нападнат, а не таа и дека модринките ги добила од антицелулитна масажа. – Ќе се борам за вистината, оставам на судот да одлучи. Не само за мојата вистина, туку и за сите мажи кои го претрпеле ова, лажно обвинување. Јас бев во станот на родителите, а дали таа сама се удрила, некој ја удрил или што сакала да направи е нејзино, вели тој.
| | веќе видена | слични

Деновиве пејачката Наташа Беквалац е актуелна во медиумите поради физичкиот напад од нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ. Но, сега се појавија и сомнежи дека пејачката има рак на дојка, пренесува српски Информер. -Не сакаме да зборуваме за тоа додека не ги завршиме сите анализи. Се надевам дека ќе не разберете, изјавила портпаролката на Беквалац. Неделава пејачката ќе оди на детални испитувањаи дури тогаш со сигурност ќе се знае. – Пред неколку дена забележала грутка под дојката и веднаш отиде на лекар, вели близок извор. Лекарот потврдил дека има нешто под дојката. Можеби се работи за циста, но не ја исклучил можноста да е тумор. Докторот ја советувал да се смири и ако е тумор е во почетна фаза, па неколку дена нема да променат ништо. Наташа имала закажано мамографија за 24 април, но поради судењето со Лука ја одложила за следната недела.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Наташа Беквалац речиси 10 дена е главна вест во српските медиуми. Откако нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ ја претепа, приказната продолжи по судовите, но српскиот сајт „Информер“ денеска пренесе дека пејачката имала тумор на градата. Откако се појави оваа вест, се огласи и портпаролката на пејачката. „Не сакаме да зборуваме за тоа додека не ги завршиме сите анализи. Се надевам дека ќе нè разберете“. Беквалац неодамна била во болница и деновиве закажала детални прегледи. „Пред неколку дена додека се бањаше забележа грутка под градата. А поради сите случувања, ја замоли сестра ѝ Кристина да ја однесе на лекар“, рекол близок извор. Лекарот потврдил дека таа имала нешто под левата града. Можеби се работи за циста, но не ја исклучил можноста да е тумор. Докторот ја советувал да се смири и ако е тумор во почетна фаза, неколку дена немало да променат ништо. Наташа имала закажано мамографија за 24 април, но поради судењето со Лука, наводно ја одложила за следната недела.
| | веќе видена | слични

Пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сè уште законски сопруг Лука Лаузиќ во вторникот, на 24 април, беа сослушани во Првото основно јавно обвинителство во Белград. „Дојде околу пет часот утрото и легна да спие. Влегов во неговиот телефон и ги погледнав пораките. Кога прочитав дека се допишувал со две жени, почнав да го будам и му реков ‘Срам да ти е, имаш дете од 40 дена’, на што тој ми одговори ‘Ку**о една, кој те донесе тебе дома, кој те е***е вечерва’. Следеше хаос“, сведочеше Беквалац. Лука бил сослушуван од 10 до 11:45 часот, а Наташа од 11:45 часот до 15:45 часот. По четири часа поминати во обвинителството, Наташа од зградата излегла сериозна и со отечени очи од плачење. Од обвинителството Наташа се упатила во својот стан на Дедиње, а како изгледа нејзиното влегување во зградата погледнете во видеото на следниот линк :
| | веќе видена | слични

Дојде во пет наутро дома и легна да спие. Го зедов телефонот и ги прегледав пораките. Видов дека се допишува со две жени го задрмав за да го разбудам за да му кажам срам да ти е имаш дете од 40. дена. Вака Наташа Беквалац вчера сведочела пред Обвинителот, пренесе Курир.рс. - Тој почна да вика и да ме тепа и шутира доле, а потоа велеше ку*во една кој беше со тебе вечерва, сведочела Наташа низ солзи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Лазукиќ, сопруг на Наташа Беквалац, кој се сомничи за насилство кон пејачката на сослушувањето во Првото основно обвинителство во Белград изјавил дека не е крив и дека никогаш не ја удрил жена си. Како што се дознава, Лазукиќ детално зборувал за тоа како ја запознал Наташа, нивната венчавка на Ибица, како и за трошоците за свадбата кои наводно, како што тој рекол, биле на негов товар, но и дека целиот семеен скандал е последица на лажна пријава која сопругата ја поднела против него. Тој раскажал дека Наташа таа ноќ бил агресивна и пијана, но обелоденил и дека таа покажувалоа насилно однесување и порано. -Имаше неколку инциденти. Во една прилика констатираше дека не е добра мајка и дека никому не чини. Отиде во кујната, зеде нож и почна да се сече. Видов крв, и го зедов ножот, но не сакаше да оди на лекар. Напротив, мене почна да ме удара по глава и телото. За тоа имам сведок, домашната помошничка која донесе газа за да ја превијам, а мислам дека има белег на раката-наводно рекол Лука кој рекол дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наташа Беквалац дернеска беше на сослушувањето во Првото основно обвинителство, во врска со сопругот кој физички ја малтретираше. Таа четири часа ги помина во зградата на судот, а пред обвинителството плачела два часа додека го давала исказот. - Сопругот постојано ме понижуваше и психички ме малтретираше. Не можам повеќе да живеам со него. Јас се плашам од Лука, изјавила Наташа. Пејачката после тоа го напуштила судот во придружба со адвокатот, а не сакача да даде изјава на медиумите.
| | веќе видена | слични

Како што се дознава Наташа Беквалац во судницата во Првото основно обвинителство се задржала околу 4 часа, затоа што пет адвокати кои го застапуват Лука Лазукиќ вкрстено ја испрашувале. Во еден момент емоциите попуштиле пред прашањето за семејниот живот и љубовта со Лука. Наташа тогаш веќе не можела да издржи и тогаш се расплакла пред сите. Иако адвокатите на Лука ја „решетале“, само еднаш е направена пауза од половина час.
| | веќе видена | слични
4 копии

Уште многу ќе се пишува и слуша за случајот на пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ кој таа го обвини дека физички ја нападнал. Тој постојано ги негира обвинувањата и се става како жртва во целата ситуација. Тој за медиумите изјави дека модриците кои Наташа ги има се од анти-целулит масажа, но јасно дека дека тоа не се прави на лицето. Српски Блиц, објави фотографии на кои Наташа ги покажа модриците и на друг дел од телото кои и тоа како се темни и укажуваат дека не се настанати од било каква масажа. Денес е сослушувањето на суд, а што ќе се случи и каков ќе биде исказот , останува да видиме...
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ, како и дадилката која работи кај Наташа денеска во обвинителството давале исказ околу настанот кој се случи пред повеќе од една недела, кога Наташа беше претепана. Лука цели два часа давал исказ, при што уште на почетокот изјавил дека не е виновен, нагласувајќи дека таа него го нападнала. Наташа пак скоро четири часа давала исказ пред обвинителот во Првото јавно обвинителство. Прво исказ давала Наташа, а потоа и дадилката. Пејачката со адвокатите изглегла од зградата, била исцрпена и не давала изјави.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во нападите на бомбаши самоубијци во цркви и луксузни хотели на Велигден , биле убиени 253 ,а не 359 лица. До сега службената бројка на загинати беше 359 лица, ...
сите 524 | | | веќе видена

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 334 | | | веќе видена

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
сите 168 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 155 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругот ја тужи Наташа Беквалац – ова е неговото обвинение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: