Настинка или грип? Природен рецепт против болно грло и затнат нос

Солената вода се користи како природно средство против некои непријатни појави, како што се воспаление на грло и затнат нос. Доколку имате воспаление на грло, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни состојки: 1 јаболко 1 стапче цимет (или 1 лажичка цимет во прав 2 литра зовриена вода, оладена Начин на подготовка: Исечкајте го јаболкото на ситни ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 големо јапонско јаболко 1 банана 2 киви вода по потреба Ставете сè во блендер, а потоа додавајте малку по малку вода додека не ја добиете саканата ...
| | веќе видена | слични

Чистењето на рерната е една од најомразените работи. Но, една домаќинка открива генијална финта со која ги исчистила решетките од рерната без рибање, а потоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Настинка или грип? Природен рецепт против болно грло и затнат нос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: