Пред настапот ќе се повлечам на 5 минути во моето тивко катче, вели Тамара пред финалето на Евровизија


(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Во Тел Авив вечерва во 21 часот започнува финалната трка за победник на Евровизија 2019. Тамара Тодевска со „Горда“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тамара Тодевска уште еднаш ја воодушеви публиката со својата прекрасна изведба на песната „Proud“ на евровизиската финална вечер во Тел Авив, Израел.Само ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од една недела, Тамара Тодевска и нашиот евровизиски тим ја живеат возбудата во Тел Авив - Израел каде вчеравечер заврши 64-то издание на Евровизија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тамара Тодевска одлично ја претстави Македонија во финалето на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Целиот настап беше проследен со овации од публиката, што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандија е победник на Евровизија 2019 година која се одржува во Тел Авив, Израел, како што предиде препознатливиот Иван Исцелител. Македонската претставничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев се пазари на штета на Македонија и сите граѓани кои живеат во земјава. По менување на името, идентитетот Зоран Заев посегна и преку пописот да ...
сите 231 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 163 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 67 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 55 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред настапот ќе се повлечам на 5 минути во моето тивко катче, вели Тамара пред финалето на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: