Интензивни подготовки за ураганот „Лејн“


2 копии

Ураганот Лејн, кој го зафати хавајскиот Голем Остров, ослабе. Според метеоролозите, тој сега иако е квалификуван како тропска бура сепак предизвикува проблеми. ...
| | веќе видена | слични

Ураганот „Лејн“ кој го зафати хавајскиот Голем остров ослабе, според метеоролозите тој сега е оквалификуван како тропска бура.Националната метеоролошка служба ...
| | веќе видена | слични

Ураганот Лејн, кој го зафатил хавајскиот Голем остров, ослабел, па метеоролозите сега го класифицираат како тропска олуја. Националната метеоролошка служба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
сите 157 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Предлог законот за јавно обвинителство на власта не е предлог за воспоставување на обвинителство кое ќе биде независно и кое ќе гони вистински криминал, туку ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивни подготовки за ураганот „Лејн“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: