Ураганот „Лејн“ со намален интензитет се приближува кон Хаваи


2 копии

Ураганот Лејн, кој го зафати хавајскиот Голем Остров, ослабе. Според метеоролозите, тој сега иако е квалификуван како тропска бура сепак предизвикува проблеми. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 297 | | | веќе видена

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот „Лејн“ со намален интензитет се приближува кон Хаваи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: