Властите на Њу Орлеанс до жителите: Обезбедете вода, храна и лекови за најмалку три дена


Градот Њу Орлеанс на Твитер објави предупредување до жителите на овој град, во кое се содржат правила за однесување пред ураган, кој допрва се очекува. – ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Тропската бура „Бери“ ослабе и сега премина во тропска депресија, но метеоролозите и понатаму предупредуваат дека може да дојде до поплави и појава на торнадо. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Иако се очекува ураганот „Бери“ да биде слаб, затоа што досега се забележани ветрови со брзина од 120 километри на час, сепак постои огромна опасност од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 55 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

АД МЕПСО излезе со соопштение по реакцииите во јавноста за новото зголемување на цената на елетричната енергија. Велат дека компанијата побарала покачување ...
сите 166 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 205 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата е директен удар врз сиромашните граѓани, 100.000 живеат со 40 денари на ден. Oва го тврди Бранимир Јовановиќ, поранешен советник во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите на Њу Орлеанс до жителите: Обезбедете вода, храна и лекови за најмалку три дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: