„Наследничката“ на Стив Џобс го напушти Apple


Се чини дека продавниците на „Епл“ (вкупно 504 во целиот свет) ја изгубија примарната функција - продажбата. Сè повеќе потрошувачи, но и поранешни и сегашни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продавниците на “Apple” ширум светот повеќе не се тоа што биле. Од естетска гледна точка, тие се совршено уредени, но немаат квалитетни вработени, кои на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 148 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Наследничката“ на Стив Џобс го напушти Apple

Од:
До кого (е-маил):
Порака: