Шведската полиција уби маж кој со себе носел пиштол играчка


2 копии

Крушевчанката Калиопа Чонеска научи и дијализа да му дава на болното 13-годишно момче што е згрижено во нејзиниот дом. Вратата од домот за болното момче ја ...
| | веќе видена | слични

Овие браќа од Рио де Женеиро му покажаа на светот колку љубовта помеѓу семејството е важна во животот. Тие ги освоија срцата на луѓето ширум светот по видеото ...
| | веќе видена | слични

Членовите на семејството знаат да бидат многу врзани едни за други и да влијаат врз нивните животи. Постарите браќа и сестри имаат големо влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Шведската полиција застрела 20-годишно момче со даунов синдром и со форма на аутизам. Тоа се движело со пластичен пиштол, а безбедносните сили мислеле дека ...
| | веќе видена | слични

20 годишно момче со Даунов синдром е застрелано од шведската полиција по грешка, бидејќи носело во рацето играчка пиштол. Полицајците се посомневале дека ...
| | веќе видена | слични

Шведската полиција во центарот на Стокхолм застрела момче со Даунов синдром кое со себе носело пиштол-играчка, пренесуваат шведските медиуми. Полицајците го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведската полиција застрела 20-годишно момче со Даунов синдром и форма на аутизам, додека се движело носејќи пластичен пиштол – играчка во раката. Како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 305 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведската полиција уби маж кој со себе носел пиштол играчка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: