ПРВА ФОТОГРАФИЈА: Стапнаа на задната страна на месечината (ФОТО)


Љубителите на небесните феномени ќе можат да уживаат во целосно затемнување на Месечината во ноќта на 21 јануари, поради неколку небесни поклопувања и ...
| | веќе видена | слични

Кинеската месечева сонда испратила на Земјата од сокриената страна на Месечината импресивна панорамска фотографија со приказ на сив пејзаж испресечен со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинеската национална вселенска агенција (CNSA) објави снимка од лунарната сонда која што слета на темната страна на Месечината. Станува збор за првото „меко“ ...
| | веќе видена | слични

Во недела, на 20 јануари, луѓето што живеат на западната хемисфера ќе можат да го доживеат единственото целосно затемнување на Месечината оваа година. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на руската вселенска агенција Роскосмос, Дмитриј Рогозин денеска изјави дека неговата посета на САД на покана на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
| | веќе видена | слични

Директорот на руската космичка агенција "Роскосмос", Дмитриј Рогозин, денес изјавил дека неговата посета на САД на повик на НАСА е откажана бидејќи во тек е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случајот „Рекет" ја разоткри најголемата криминална мрежа во Македонија, каде што се вмешани врвот на Владата, пратеници, министри, обвинители, исто така и ...
сите 392 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВА ФОТОГРАФИЈА: Стапнаа на задната страна на месечината (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: