NASA нема доволно средства да испрати луѓе на Марс!


Илјадници луѓе веќе се пријавија да учествуваат во авантурата на колонизацијата на Марс. Само, ги чека едно големо и незгодно изненадување. Површината на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

NASA нема доволно средства да испрати луѓе на Марс!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: