НАСА: Месечината се намалува, регистрирани се потреси и пукање на кората


Научниците од НАСА забележале дека во последните десет години Месечината драстично се оладила и собрала. Процесот на собирање го споредиле со зрно грозје. Тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американската вселенска агенција НАСА објавила фотографии од местото на Месечината на кое се срушило израелското вселенско летало „Beresheet“. Вселенското ...
| | веќе видена | слични

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографии од местото на Месечината каде се сруши израелското летало Beresheet. Леталото падна на површината на ...
| | веќе видена | слични

Иако скоро цета вулканска активност на Месечината престанала пред повеќе милијарди години и станува збор за мртов Земјин сателит со ретка геолошка ативност, на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Одиме на Месечината – за да останеме“, објави американската вселенска агенција НАСА. „Ќе изградиме одржлива инфраструктура за поддршка на мисиите до Марс и ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Донал Трамп од Конгресот ќе побара дополнителен буџет за да ѝ помогне на американската вселенска агенција НАСА да ги врати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 94 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАСА: Месечината се намалува, регистрирани се потреси и пукање на кората

Од:
До кого (е-маил):
Порака: