Го нарушувала јавниот ред и мир: МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино


5 копии

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, вчера беше приведена во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Заедно со Нестор Огинар и со уште едно лице поминувавме покрај воените возила на НАТО во ценатрот на Скопје и извикувавме „Македонија, Македонија". Дојдоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ме приведоа затоа што извикував Македонија. Ова е диктатура!, изјави Маја Трпковска, мајка на Пинета Секондо Пино која беше приведена во полициска станица. ...
| | веќе видена | слични

Пред малку е yaпсена мајката на Пинета Секондо Пино, кој повеќе месеци се водеше за иcчeзнaт, а неговото телo беше пронајдено пред еден месец. Како една од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Маја Трпковска, мајката на убиениот Пино Секондо попладнево била уапсена, а потоа ослободена, бидејќи како што вели, на плоштадот во Скопје викала „Македонија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 164 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 265 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Го нарушувала јавниот ред и мир: МВР со детали за приведувањето на мајката на Пино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: