Протест пред Собрание против Законот за јазици


Ова не е бинационална држава, ова е мултиетничка држава, беа дел од пораките упатени на протестот.. Александар Видиновски го следи протестот.
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

„Предавници“, „Народот не е на продажба“, „Не ја даваме Македонија“ извикуваа насобраните демонстранти пред Собранието, во знак на протест против гласањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дел од демонстрантите пред Собранието кои говореа на бината додека Собранието се подготвуваше да ја почне седницата на која треба да се расправа за Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата жестоко реагираше на законските измени на Владата која овој чекор го образложи со неопходност од деблокирање на процесот. За утре е закажана ...
сите 161 | | | веќе видена

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта. СДСМ е партија, водена од Зоран ...
сите 104 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест пред Собрание против Законот за јазици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: