ВМРО-ДПМНЕ: Нема просечна плата од 500 евра и покачени пензии туку само задолжувања


3 копии

СДСМ наместо да го намалат јавниот и државниот долг на државата, тие го зголемија. Сензационалните наслови на МФ од типот намален јавен долг, намален државниот ...
| | веќе видена | слични

Народната Банка (НБРМ) чува 2 милијарди 577 милиони и 400 илјади евра. Девизните резерви пораснале за само 300 илјади евра за една година, а во меѓувреме беше ...
| | веќе видена | слични

„Се ближи Прочка и веќе ја имаме маската на годината само за 4 месеци! Ја заслужи градоначалникот на Прилеп во краток период.Се што кажа за овие 4 месеци, а и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Официјалните податоци на Министерството за финансии покажуваат дека од крај на ноември лани до крај на јануари годинава државниот долг во записи и обврзници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што загрижува е зголемувањето на задолжувањата, истакнува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Вели дека во овој момент имаме нето задолжување откако ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, СДСМ за само 1 година успеаја да ја презадолжат државата и тоа без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Нема просечна плата од 500 евра и покачени пензии туку само задолжувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: