Народна банка: Поволни поместувања во економијата

11 копии

Eкономските фундаменти се здрави и без присуство на нерамнотежи во економијата оцени Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка на својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако оваа и следната година се очекува циклично забавување на глобалниот раст, подрачјето на Средна и Источна Европа ќе ги надмине останатите растечки пазари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Народната банка вчера одржа редовна седница на која бе ше разгледан и усвоен најновиот Квартален извештај со макроекономските проекции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Забрзувањето на евроатлантското интегрирање е еден од позитивните ризици за македонската економија што не се земени предвид во најновите проекции на Народната ...
| | веќе видена | слични

Останато

На седницата  единствена точка на дневен ред е предлогот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, за одземање на мандатот на Никола Груевски.. Седницата е ...
сите 391 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 280 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 238 | | | веќе видена

Претседателот на австрискиот Парламент за в понеделник го закажа гласањето доверба на канцеларот Себастијан Курц, чија коалициска Влада се распадна по ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Поволни поместувања во економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: