НБРМ: Економските фундаменти се здрави и без нерамнотежи во економијата

11 копии

Монетарната поставеност соодветна на постојните економски и финансиски услови, а економските фундаменти се здрави и без присуство на нерамнотежи во ...
| | веќе видена | слични

Eкономските фундаменти се здрави и без присуство на нерамнотежи во економијата оцени Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка на својата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако оваа и следната година се очекува циклично забавување на глобалниот раст, подрачјето на Средна и Источна Европа ќе ги надмине останатите растечки пазари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Народната банка вчера одржа редовна седница на која бе ше разгледан и усвоен најновиот Квартален извештај со макроекономските проекции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Забрзувањето на евроатлантското интегрирање е еден од позитивните ризици за македонската економија што не се земени предвид во најновите проекции на Народната ...
| | веќе видена | слични

Останато

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 452 | | | веќе видена

 Но, опозицијата го оспорува неговиот кредибилитет по скандалот со нелегална набавка на наркотици. Пратениците на ВМРО ДПМНЕ допрва ќе се координираат дали ...
сите 78 | | | веќе видена

Програмата за економски реформи не е само пополнување прашалници, не е тоа целта, рече Валтер Дефа германскиот советник во Владата, кого го испрати германската ...
сите 101 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ: Економските фундаменти се здрави и без нерамнотежи во економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: