Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип


12.01.2018 Најавите на владини претставници дека во практика ќе започне реализацијата на усвоената Студија за гасификација и дека во Источниот регион, Штип ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од наредната година во Штип ќе биде поставена првата гасоводна цевка, со што Штип ќе биде првиот град во источниот дел од државата што ќе може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие „Енерго“ Штип, годинава треба да ги заврши сите проекти, односно да ја изработи документацијата за следната година да биде ставена мрежа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Пратениците на СДСМ и на владината коалиција и оние од опозицијата и натаму се далеку од какво било приближување на ставовите во однос на предложените уставни ...
сите 443 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија соопшти дека дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово извршил увид во тетовска Мала ...
сите 69 | | | веќе видена

Се појавила нова снимка од хаосот кој се случил по најголемата борба на УФЦ во историјата, помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор. По победата и одбраната ...
сите 120 | | | веќе видена

Пленарната седница за уставните измени почна со истата неизвесност како и претходните денови за тоа дали има двотретинско мнозинство за пристапување кон измена ...
сите 71 | | | веќе видена

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од ...
сите 208 | | | веќе видена

[freetext] Кој колку инвестира во македонската економија?! Македонските граѓани и бизнисмени минатата година инвестирале речиси една милијарда евра во основни ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наредната година ќе биде поставена првата цевка за гас во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: