Направете сами маникир од 80-тите со 4 дезени

Денес сме расположени за нешто невообичаено, па токму затоа ви препорачуваме маникир кој се состои од 4 дезени на двете раце. Во зависност од тоа со која рака сте поспретни, така и распоредете ги дезените според тежината. Потребно ви е розов лак и две нијанси на син за да ги доловите 80-тите години од минатиот век на вашите нокти. Тригалоници и цик – цак линии на едната рака и точки и леопрадов дезен на другата, маникирот е готов, а вие сте подготвени за забава. Погледнете ги и другите неодоливи маникир дезени за сезоната есен/зима 2013.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Направете сами маникир од 80-тите со 4 дезени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: