30 кул начини да го украсите домот со есенски лисја


Никогаш не верував дека ќе доживеам да кажам дека едвај чекам да дојде есен, но овие температури се подносливи исклучиво ако сте покрај вода, а тоа не секогаш е возможна опција. Па ако и вие како мене, наместо во дречливи и неон нијанси предвреме почнавте да го гледате светот во кафени и топли бои, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа галерија од фотографии што ќе ви послужат како инспирација за нов декор во домот. Ова е најевтината, најприродната, 100% еколошка идеја за да го освежите ентериерот и да внесете есенска свежина, треба само да соберете суви лисја од двор или било кој парк. Декорирајте ја масата, свеќите, направете украси што ќе ги закачите на прозорите, пополнете некоја стаклена, проѕирна ваза и комбинирајте ги со тикви.
| | веќе видена | слични

Инспирирани од дождот, есенските бои и листовите, погледнете го ова видео упатство и направете си вакви есенски нокти. Ставете безбоен лак, а потоа премачкајте ги ноктите со беж лак. Со тенка четка или стапче, почнете да ги цртате листови. (не мора да цртате цели листови, доволно е и половина) Листовите цртајте ги во бои по избор (зелена, црвена, портокалови, кафеава, жолта) Откако ќе се исушат, со тенка четка земете повторно од беж лакот и почнете да ги исцртувате листовите во внатрешноста (како на видеото) Кога ќе се исушат ноктите, премачкајте со безбоен лак
| | веќе видена | слични

Лековитиот пијалок помага при настинка, болки во стомакот, аритмија, главоболка и што ли уште не. Лековитата ракија може да ја направи секој сам во домашни услови. Во рецептата се користат повеќе билки или лековити треви при што условот е тие да се стават во спиртниот раствор точно во времето кога цветаат или во сезоната на берба кога се најлековити. Од сите билки се зема по еден грст и се додаваат во тегла од 3 литри каде претходно ќе додадете 1,5 л домашна ракија – средно јака. Од време на време содржината треба да се промешува со дрвена лажица. А еве го и списокот на лековитите растенија кои влегуваат во составот на оваа рецепта: Нане кога цвета, жолт кантарион – цвет, млади лозови листови, капина – млади листови, коприва – листови и семе, копар – листови и цвет, лешник – листови, магдонос – листови, цвет, сончогледова пита – 2 парчиња помали расцветани пити, слез – цвет, дрен – листови, слез – цвет, смоква – листови, јагода – листови, вишна – листови, орев – листови, костен – листови, босилек – листови и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва побара итно распуштање на Парламентот и организирање предвремени избори. Овој став е реафирмиран на средба со партиите во ...
сите 271 | | | веќе видена

Постои рок во кој ќе треба да ги смениме личните документи поради новото име на земјата, која со уставните измени е преименувана во Република Северна ...
сите 182 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

30 кул начини да го украсите домот со есенски лисја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: