Наполи против Арсена, а Виљареал ќе се сретне со Валенсија во 1/4.финалето на Лига Европа


Откако синоќа беа одиграни реванш 1/4.финалето дуели, денеска беше извршена и ждрепката за следните две рунди во Лига Европа. Ждрепката донесе шпанска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во Нион освен ждрепката за Лигата на шампионите беше одржано и извлекувањето за завршницата на Лига Европа каде ќе видиме многу интересни пресметки. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Веднаш после ждрепката за Лигата на шампионите денес во Нион се извлекоа и паровите за второто по квалитет натпреварување во Еропа, Лигата на Европа. И Лигата ...
| | веќе видена | слични

УЕФА ги одреди и паровите за четвртфиналето од Лига Европа, најлесно помина Челси, а најинтересно ќе биде на пресметката помеѓу Наполи и Арсенал.По ждрепката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи против Арсена, а Виљареал ќе се сретне со Валенсија во 1/4.финалето на Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: