Неработни денови на шалтерите на ЕВН

Неработни денови на шалтерите на ЕВН ЕВН Македонија планира надградба на постоечкиот билинг софтвер, поради што ќе се искористат 2-ри, 3-ти и 4-ти мај 2013 година, кога фреквенцијата на наплатните пунктови на ЕВН Македонија е намалена поради претстојните празници. Поради планираните активности за надградба на билинг софтверот, на 2-ри, 3-ти и 4-ти мај наплатните пунктови на ЕВН Македонија ќе бидат затворени, додека приемните канцеларии ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата. Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска Пошта и во сите комерцијални банки во земјава. Од ЕВН информираат дека на располагање остануваат телефонскиот броj за информации ( 0890 12345 ) во Центарот за односи со корисници, електронската адреса за информации и интернет страната на ЕВН Македонија ( info@evn.mk ; www.evn.mk ).
| | веќе видена | слични
4 копии

Наплатните пунктови на ЕВН Македонија ќе бидат затворени на 2,3 и 4 мај, заради надградба на постоечкиот билинг софтвер, со цел подобрување на квалитетот на услгите кон корисниците, информираат од компанијата. Приемните канцеларии, додаваат оттаму, ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата. - Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска Пошта и во сите комерцијални банки во земјава. На располагање остануваат телефонскиот број за информации 0890 12345 во Центарот за односи со корисници, електронската адреса за информации и интернет страницата. Барањата и прашањата ќе бидат грижливо евидентирани и одговорени во најбрз можен рок по воспоставување на новите софтверски решенија, соопшти ЕВН Македонија.
| | веќе видена | слични

Наплатните пунктови на ЕВН-Македонија нема да работат од четврток до сабота, соопшти електродистрибутивната компанија, која објасни дека тоа е поради надградба на софтверот за наплата. „Со цел подобрување на квалитетот на услугите за своите корисници, ЕВН Македонија планира надградба на постоечкиот билинг софтвер. За оваа цел ќе се искористат 2, 3 и 4 мај, кога фреквенцијата на наплатните пунктови на ЕВН Македонија е намалена поради претстојните празници. Поради планираните активности за надградба на билинг софтверот, на 2, 3 и 4 мај, наплатните пунктови на ЕВН Македонија ќе бидат затворени, додека приемните канцеларии ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата. Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска Пошта и во сите комерцијални банки во земјава“, соопштија од ЕВН-Македонија.
| | веќе видена | слични
2 копии

Со цел подобрување на квалитетот на услгите на своите корисници, ЕВН Македонија планира надградба на постоечкиот билинг софтвер. За оваа цел ќе се искористат втори, трети и четврти мај, кога фреквенцијата на наплатните пунктови на ЕВН Македонија е намалена поради претстојните празници. Поради планираните активности за надградба на билинг софтверот, на втори, трети и четврти мај, наплатните пунктови на ЕВН Македонија ќе бидат затворени, додека приемните канцеларии ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата. Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска Пошта и во сите комерцијални банки во земјава. На располагање остануваат телефонскиот броj за информации (0890 12345) во Центарот за односи со корисници, електронската адреса за информации и интернет страната на ЕВН Македонија (info@evn.mk; www.evn.mk). Барањата и ...
| | веќе видена | слични

Примените канцеларии ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата. Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска Пошта и во сите комерцијални банки во земјава.
| | веќе видена | слични

Наплатните пунктови на ЕВН Македонија нема да работат на втори, трети и четврти мај бидејќи ЕВН планира надградба на постоечкиот софтвер за наплата.
| | веќе видена | слични

Поради надградба на софтверот за наплата наплатните пунктови на ЕВН нема да работат в четврток и в сабота.Плаќањето на сметките за потрошена електрична енергија како и досега ќе може да се изврши во експозитурите на Македонска пошта и во сите комерцијални банки во земјава, информира ЕВН-Македонија.За да го зголеми квалитетот на услугите за своите корисници, ЕВН Македонија планира надградба на постојниот билинг-софтвер. За оваа цел ќе се искористат 2, 3 и 4 мај, кога фреквенцијата на наплатните пунктови на ЕВН Македонија е намалена поради претстојните празници. Поради планираните активности за надградба на билинг софтверот, на 2, 3 и 4 мај, наплатните пунктови на ЕВН Македонија ќе бидат затворени, додека приемните канцеларии ќе бидат отворени во работните денови и ќе можат да ги прифаќаат сите барања од корисниците, кои ќе бидат обработени по имплементација на надградбата.
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 95 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 166 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца ...
сите 188 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неработни денови на шалтерите на ЕВН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: