Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“


14 копии

Сите жртви од нападот што се случи крај џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк се муслимани, изјави претставникот на противтерористичката единица на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Напаѓачот врз групата муслимански верници, во северен Лондон, е Дарин Озборн, роден во Велс.Според лондонските медиуми, Озборн кој е уапсен набргу по нападот, ...
| | веќе видена | слични

Тоа е 47-годишниот Дарен Озборн. Лондонската полиција соопшти дека против 47-годишниот маж, кој извршил нападот во британската престолнина рано изутринава, ќе ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј го посети местото на терористичкиот напад и вети дека државата ќе го сузбие тероризмот во сите негови облици. Тереза Меј го ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој бил уапсен поради напад со комбе на верници пред џамија во Лондон, бил снимен по апсењето. На снимката објавена на социјалните мрежи, се гледа овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 167 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лондонската полиција: „Нападот е со сите карактеристики на тероризам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: