Ќе се избегне ли уште едно затворање на владата на САД?

6 копии

По неколкумесечни размислувања, сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, денеска објави дека повторно ќе се кандидира за претседател на САД во 2020 година. Тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот сенатор Берни Сандерс сними видео клип во кој најавува дека ќе се кандидира идната година на претседателските избори во САД. Како што пренесува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се избегне ли уште едно затворање на владата на САД?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: