Kичевчец со нож го пробол зетот

Жител на кичевското село Горно Строгомиште со нож го пробол зетот завчера во Зајас, мислејќи дека тој е виновен оти неговата сестра завршила на лекување на интензивна нега, информираа во МВР. Случајот во полицијата бил пријавен во 10 часот, од лекар во Kлиничка болница во Тетово. Тој рекол дека утрото во болницата бил донесен А.А. (42) од Зајас, кој имал повреди на левото рамо и на левата нога нанесени од нож. Полицијата дошла во болницата, а повредениот објаснил дека бил нападнат со нож од М.Д. (30) од село Горно Строгомиште, брат на неговата жена. По инцидентот напаѓачот М.Д. сам се пријавил во ПС Тетово и го признал нападот. Тој како причина ја навел здравствената состојба на неговата сестра Р.А., и сопруга на А.А., која била на лекување на интензивна нега. Напаѓачот во момент на психичка растроеност, мислел дека зетот бил виновник за нејзината состојба, па поради тоа зел нож и го пробол двапати. СВР Тетово против М.Д. поднел кривична пријава за убиство во обид.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 14.30 часот во Единицата за исвестување и команда (ЕИК) Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека нападнат. Настанот се случил на улицата „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато машко лице со тупаница го удрило возачот во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со автомобил со скопски регистарски ознаки побегнало од местото. За кратко време лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за С.А. (34) од село Крушопек, и истиот бил приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Настанот се случил на улицата „Козле“, на последната автобуска постојка кога непознато машко лице со тупаница го удрило возачот во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со автомобил со скопски регистарски ознаки побегнало од местото. За кратко време лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за С.А. (34) од село Крушопек, и истиот бил приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во 14 часот и 30 минути возач во ЈСП Скопје пријавил дека на улицата „Козле“, на последната автобуска постојка, непознато машко лице со тупаница го удрило во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со возило „Сеат“ со скопски регистарски ознаки побегнало од местото. За кратко време лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за 34-годишниот С.А. од селото Крушопек. Истиот бил приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладне, на последната автобуска постојка, бил нападнат возач во ЈСП. Во 14.30 часот во ЕИК Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека на ул.„Козле“, на последната автобуска постојка, непознато машко лице со тупаница го удрило во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со автомобил сеат. со скопски регистарски ознаки побегнало од местото. За кратко време, велат од полицијата, лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за С.А. (34) од с.Крушопек, и истиот бил приведен во полициска станица. Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 22.05.2017 година во 14.30 часот во ЕИК Скопје, возач во ЈСП Скопје пријавил дека на ул.„Козле“, на последната автобуска постојка, непознато машко лице со тупаница го удрило во пределот на главата и му се заканувало со нож, по што со ПМВ „Сеат“ со скопски регистарски ознаки побегнало од местото. За кратко време лицето било пронајдено и утврдено е дека се работи за С.А. (34) од с.Крушопек, и истиот бил приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска Давкова: „Заедно со вас од утре започнуваме важна етапа во битката да ја вратиме Македонија во нормала. Ви благодарам за подршката“ ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 207 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kичевчец со нож го пробол зетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: