Најмалку 20 авганистански полицајци беа убиени од Талибанците

3 копии
3 копии
5 копии
4 копии

При напад на талибанците врз воена база во северниот дел на Авганистан убиени се најмалку 10 војници, а повредени се 15. Во борбите во последните два дена ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Талибанците го нападнаа Газни, главниот град на истоимената источна авганистанска провинција, соопштија локалните власти. Напаѓачите влегле пред полноќ од ...
| | веќе видена | слични

Исламската држава (ИД) е премногу брутална дури и за талибанците, кои бараат помош од САД во обидот да се ослободат од ривалската исламистичка организација, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 152 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 94 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 209 | | | веќе видена

Големиот православен празник Богојавление - Водици го одбележа денот ни Македонија со традиционалното положување на светиот крст во студените води. На ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку 20 авганистански полицајци беа убиени од Талибанците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: