Мексико: Напад врз центар за рехабилитација, 11 загинати

3 копии

Вооружена банда изврши напад врз центар за болести од зависност, кој се наоѓа во северниот дел на Мексико, и при тоа рани две, а уби 11 луѓе Мотивите за нападот врз центарот се` уште се нејасни, изјави шефот на полицијата во градот Тореон, кој се наоѓа во сојузната држава Коаули. Локалниот весник Siglo пренесува дека полицијата им влегла во трага на напаѓачите. Агенцијата AFPпренесува дека минатата година на северот на Мексико биле нападнати пет центри за рехабилитација
| | веќе видена | слични

извор: АФП фото: архива Локалните власти објавија дека 13 лица загинале во напад врз центар за лекување на зависници од дрога во северниот дел на Мексико, објави АФП. Вооружени мажи отвориле оган врз пациентите на клиниката. Напаѓачите пристигнале со автомобил, упаднале во зградата и откриле пукање против пациентите. Првичните податоци се дека 11 луѓе се загинати, но други две од жртвите починале од повредите подоцна. Мотивите за нападот се уште не се познати. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мексико: Напад врз центар за рехабилитација, 11 загинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: