Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана!

Наоми Вотс беше фотографирана на снимањето на автобиографскиот филм за принцезата Дајана, "Caught in Flight". 43 годишната актерка изгледа прекрасно во улогата на легендарната Лејди Ди. Филмот "Caught in Flight" ќе раскажува за тајната и трагична романса на Дајана со хирургот Д-р Хаснат Кан, кој наводно беше "љубовта на нејзиниот живот". Парот се запозна во 1995 година во болницата Royal Brompton, каде принцезата беше во посета на нејзин пријател. Кан ја криеше аферата се до 2008 година. Режисер на филмот е Оливер Хиршбигел, а како сценарист се појавува Стивен Џефрис. Режисерот изјави дека Вотс е навистина исклучителна актерка која ги поседува топлината и човечноста на принцезата Дајана. Tags: наоми вотс Можеби ве интересира? Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана! - Вторник, 03 Јули 2012 Наоми Вотс ќе ја глуми принцезата Дајана! - Четврток, 09 Февруари 2012 Постари: Првиот трејлер за Anna Karenina (видео) - Четврток, 21 Јуни 2012 Анџелина Џоли како лошата вила во римејкот на заспаната ...
| | веќе видена | слични

Филмската компанија Ecosse Films, во јавноста пушти фотографии од британската актерка Наоми Вотс во улогата на починатата принцеза Лејди Дијана. Фотографиите се од биографскиот филм за Лејди Ди „Caught In Flight“, кој се снима во моментов и кој се очекува да постигне огромен успех во САД и В.Британија каде принцезата беше и најпопуларна. „Caught In Flight“ ќе ги прикаже последните две години од животот на Дијана. Се очекува во него да бидат обработени љубовните врски на принцезата, што предизвика контроверзи во јавноста бидејќи додека беше жива беше поврзувана со повеќе мажи, па постои страв да не се претера во таа насока и да се добие лоша слика за неа. Дел од сцените за филмот ќе бидат снимени и во Хрватска.
| | веќе видена | слични

По Загреб, актерката Наоми Вотс продолжува со снимање на својот филм во Опатија. Не била многу расположена на сетот па цело време се криела под чадор. Во филмот ќе бидат прикажани последните две години од животот на принцезата Дајана, пред трагичната смрт во Париз 1997 година, а во фокус е тајната љубовна афера на принцезата со доктор Хаснар Кан. Официјална промоција на филмот се очекува следната година. Наоми Вотс, која ја глуми принцезата, не била расположена за интервјуа, па постојано се криела.
| | веќе видена | слични

Ултра познатата актерка Наоми Вотс во Хрватска го снима најновиот биографски филм за принцезата Дијана. На фотографиите кои протекоа во јавноста, Вотс неодоливо наликува на Леди Ди, што говори дека на пат е голем блокбастер за трагично загинатата принцеза. Филмот се вика "Фатен во лет", а Вотс вчера со екипата се појавила пред Хрватскиот народен театар, облечена во долг златен фустан и со фризура каква што некогаш носеше британската принцеза.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Први фотографии: Наоми Вотс како принцезата Дајана!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: