Халеп може да стане прв светски рекет по турнирот во Рим

3 копии
7 копии
2 копии

Четвртата носителка, Каролина Плишкова ја „збриша“ Британката Џоана Конта со 6:3/6:4 за да ја освои својата најголема титула досега, Италијанскиот опен во Рим. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дури и жените со најголем стил и моден вкус, одвреме-навреме знаат да направат катастрофални грешки. На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 673 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 593 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 176 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халеп може да стане прв светски рекет по турнирот во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: