Намирници за убава и здрава коса

Се со што негувате косата е само еден дел од нејзината убавина. Храната која ја внесувате исто така има огромно значење честопати и клучно. Еве што треба да јадете: Зеленчук Спанаќот, брокулата, и останатиот зеленчук се добри за косата бидејќи се богати со витамин А и Ц. Јајца Богати се со витамин Б потребен за убав и сјаен изглед на косата. Грав Содржи протеини, железо, цинк и биотин кои се најважни за цврс тината на косата. Моркови Богати се со витамин А важни за здравјето на влакното. Млечни производи Јогуртот, млекото и другите млечни производи содржат калциум и протеини кои немора да се каже како делуваат на косата.
| | веќе видена | слични

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 223 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намирници за убава и здрава коса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: