Општина Центар започна со рушење на терасите на угостителските објекти во Дебар Маало


Градежна механизација влезе во локалите на Аминта трети.. Инспекциите на Општина Центар утврдиле дека угостителите недозволено узурпирале простор од јавната ...
| | веќе видена | слични

Наместо да ги урива, Oпштина Куманово ќе го унифицира изгледот и со тоа ќе ја легализира работата на диво поставените летни бавчи и угостителска опрема на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Сите нелегални летни тераси и објекти ќе бидат отстранети, а сопствениците ќе се соочат со санкации, тврди градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во наредните денови ќе продолжиме со отстранување на сите нелегално изградени летни тераси на кафулињата кои узурпираат јавен простор, вели градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена урнати, а денес повторно се поставува урбана опрема. Вработените од двете кафулиња во Дебар Маало кои настрадаа и денес беа на своите работни ...
| | веќе видена | слични

Со маици „Имаме план за живот во Центар“, вработените од улица го гледаат рушењето на кафе-барот „Бастион“, кој се наоѓа на Ленинова (Аминта Трети). Тие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Центар започна со рушење на терасите на угостителските објекти во Дебар Маало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: