Наместо паркот кој го ветуваше Богоев во Карпош 4 има купишта ѓубре и извор на разни зарази и болести


2 копии

Се наоѓаме во Карпош 4. Ова позади нас е местото каде Стефан Богоев, градоначалник на Карпош во предизборниот период ветуваше изградба на голем парк. Богоев ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја следи програмата за работа на градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев. За посочениот парк во Карпош 4, рокот на реализација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Богоев цели шест месеци е градоначалник, а нема направено ниту еден проект. Ветуваше чист Карпош, а сега гледаме како од една од најурбаните општини во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Голема дива депонија е глетката која граѓаните секојдневно ја гледаат покрај кејот на реката Вардар во Општина Карпош. Место кое треба да биде користено за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Теодора Андоновска од ВМРО ДПМНЕ.„Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја следи програмата за работа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Теодора Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на општина Карпош дека не го исполнил ветувањето од предизборниот период, за изградба на голем парк, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
сите 153 | | | веќе видена

Заменик претседателот во Владата на РМ и министер за одбрана Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска на трибина во Прилеп, ...
сите 36 | | | веќе видена

Дали луѓето кои ја нападнаа телевизиската екипа во Маврово и го спречија новинарот да го снима имотот на Петре Шилегов се членови на СДСМ и блиски луѓе на ...
сите 30 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 53 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате потреба од духовна забава и од вас зависи дали ќе ја организрате. Посета на кино, театар, концерт… ќе ве наполни со позитивна ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо паркот кој го ветуваше Богоев во Карпош 4 има купишта ѓубре и извор на разни зарази и болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: