Наместо економските промотори, странски инвестиции ќе бараат економски аташеа во амбасадите


Наместо промотори, Владата ќе вработува економски аташеа во амбасадите. Новиот модел за привлекување на странски инвестиции ќе биде објавен кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев оствари средба со претставници на триесетина компании, најголемиот дел корисници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договорите на сите инвеститори што користат државни субвенции ќе бидат почитувани од страна на Владата во потполност, најави денеска вицепремиерот за економски ...
| | веќе видена | слични

Договорите со старнските инвеститори во економските зони во земјава ќе станат достапни ја јавноста. Владата на Република Македонија на седница вчера усвои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во новите договори, кои од септември ќе ги добиваат само идните инвеститори, покрај бенефициите кои и сега се даваат за инфраструктура и за покривање на дел од ...
| | веќе видена | слични

Владата смета дека граѓаните треба да знаат што точно поранешната влада се договарала со странците кога ги потпишувала договорите за влез на компаните во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 390 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Според украинскиот претседател Володимир Зеленски, руските наводи за употребено ласерско оружје сведочат за неуспехот на инвазијата. Зеленски изјави дека ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо економските промотори, странски инвестиции ќе бараат економски аташеа во амбасадите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: