Наместо дивоградбите, охридскиот градоначалник ги отстранува палмите


Нелегалното минаре на Алипашината џамија доби купола, рушењето на дивоградбите ставено на стенд бај, општината денеска стартуваше со исполнување на забелешките ...
| | веќе видена | слични

Во Охрид има околу 700 нелегални градби, но за секоја дивоградба за која има кривична пријава ќе нема спас, па било чија да е, рече на градоначалникот на Охрид ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ нема слух за културното наследство на Република Македонија. Зоран Заев заедно со неговиот владин тим покажа целосна негрижа за културното и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23 мај 2019 (/) – Долгогодишното катастрофално управување со Охрид на сите нивоа, несоодветните законски решенија правени ад хок за задоволување ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23 мај 2019 (/) Владата на СДСМ, како на локално така и на централно ниво покажува целосна негрижа за културното и природно наследство во Охрид. После ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Главниот осомничен во аферата „Рекет“ Бојан Јовановски, денес реши со молчење да го помине исказот во скопското обвинителство за организиран криминал и ...
сите 271 | | | веќе видена

Бомбите на Зоран Заев се базирани на материјали кои биле незаконски следени, а потоа изменети и компромитирани. Ова во својот исказ пред судот во предметот ...
сите 336 | | | веќе видена

Најмногу гледачи во првата рунда по групи на ЕП во одбојка имало на натпреварите во Љубљана, во арената „Стожице“, во групата Ц, во која беше и Македонија, ...
сите 314 | | | веќе видена

Ќе заживее ли идејата за укинување или намалување на бенефииците на избраните функционери? Откако претседателот Стево Пендаровски најави дека ќе се откаже од ...
сите 303 | | | веќе видена

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 164 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата.ЉУБОВ: На љубовното поле ве ...
сите 141 | | | веќе видена

Цените на нафтата на светските пазари пораснале минатата недела околу 6 отсто, што е последица на нападите со дронови на најголемото нафтено построение во ...
сите 450 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо дивоградбите, охридскиот градоначалник ги отстранува палмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: