Која е намената на овој додаток кој го има секоја кошула?

Денес апсолутно нема никаква причина, но јамката на грбот од машките кошули некогаш одлично функционирала. Таа е всушност остаток од морнарска традиција која се јавила во кројот на машката облека во 1960-тите, бидејќи војниците трагале по одличен начин на сушење на гардеробата, па кошулите со помош на ова ги закачувале на бродарските куки. Така не можеле да се изгужваат, па не морале да ги пеглаат.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 130 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 14 | | | веќе видена

Тетовскиот театар вечер од 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ ќе ја има својата прва премиера во 2019 година – политичката драма „Изгубено ...
сите 51 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е намената на овој додаток кој го има секоја кошула?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: