Двојно повеќе потрошени пари за патни трошоци на пратениците


3 копии

Пратениците од македонското Собрание денес го изгласаа Предлог-законот за пратеници, со кој се намалува висината на исплатени патни трошоци. Со предложеното ...
| | веќе видена | слични

Додека дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се во домашен притвор нивните колеги од СДСМ си искеширале илјадници евра за патни трошоци.За само шест месеци одредени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 138 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно повеќе потрошени пари за патни трошоци на пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: