Намален бројот на туристи во мај

2 копии

Во 2018 година Крушево за 50% ги зголемило туристичките ноќевања. Ова беше соопштено од Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот, а од Општина Крушево ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот(АППТ), Љупчо Јаневски истакна дека земјава во првиот квартал во оваа 2019 година ја посетиле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) од минатата година заедно со коморите и со секторот за туризам при Министерството за економија иницирала ...
| | веќе видена | слични

Турците се најбројни туристи, а Холанѓаните се со најмногу ноќевања. Во мај земјава ја посетиле 98.998 туристи кои реализирале 205.356 ноќевања. Во однос на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една од причините зошто не може да дојде до побрз договор помеѓу ДУИ и СДСМ за формирање на ново владеачко мнозинство е тоа што „Интегративците“ бараат повеќе ...
сите 784 | | | веќе видена

Најмладите ученици се враќаат во училиштата во Србија, додека за поголемите се очекува комбинирана онлајн настава со одење во училиште.Епидемиологот Дарија ...
сите 301 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од конституирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 187 | | | веќе видена

Господине Бислимовски, нужно ли беше поскапувањето на струјата? Одлуката, согласно нашиот правилник и согласно состојбата во електро-енергетскиот сектор, ...
сите 322 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 118 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален бројот на туристи во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: